Anasayfa | English
Sosyal Sorumluluk
SOSYAL SORUMLULUK
KÜRESEL İLKELER SÖZLEŞMESİ
VAKIFLAR
Yaşar Grubu B.M. Küresel İlkeler Sözleşmesini İmzaladı

Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi dünyanın en geniş kurumsal vatandaşlık inisiyatifidir. Küresel İlkeler Sözleşmesi, şirketlerin operasyonlarını ve stratejilerini, insan hakları, çalışma hayatı, çevre ve ahlak başlıkları altında yer alan, evrensel olarak kabul edilmiş on prensibe uyarak gerçekleştirmeleri için sunulan bir çerçevedir.
Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı'ndan Karşılıksız Burs

1974 yılında İzmir’de merhum Durmuş Yaşar tarafından kurulan Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, 2007-2008 öğretim yılında 180 öğrenciye Ekim-Haziran aylarını kapsayan 9 ay karşılısız burs verecek.
YAŞAR EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI’NDAN KİTAP YARDIMI

YAŞAR EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI’NDAN DOĞU VE GÜNEYDOĞU’DAKİ OKULLARA KİTAP YARDIMI
Nysa, antik kenti kazıları, 'Yaşar' ile devam ediyor

YAŞAR EĞİTİM ve KÜLTÜR VAKFI NYSA ARKEOLOJİK KAZI VE RESTORASYON ÇALIŞMALARI’NIN SPONSORU
Üniversite Pınar İşbirliği

Pınar çalışanları, 1990 yılından bu yana Ege Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nda “süt teknolojisi, toplam kalite, hijyen ve sanitasyon” konularında ders vermektedir.
Burs İmkânı

Pınar, Yaşar Eğitim Vakfı aracılığıyla her yıl 100 üniversite öğrencisine burs vermektedir. Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı’nın önde gelen amacı Türkiye’nin en önemli kaynağı olan gençlerimizin eğitimine katkıda bulunmaktır.
Sempozyum

Her yıl Dünya Süt haftasında TC. Tarım Bakanlığı ile birlikte toplumu bilinçlendirmek amacıyla sempozyumlar düzenlenmekte, birçok ilde üzerinde süt içmeyi teşvik edici sloganlar içeren duyurular yapılmaktadır.
Sağlık

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde Pınar Çocuk Sağlık Merkezi kuruldu. Pınar, sağlık ile ilgili bilimsel çalışmalara, kongre ve sempozyumlara destek olmaya devam etmektedir.
Ağaç Bayramı

Viking Kağıt, toplumsal sorumluluk ve çevre bilinci ile toplumun çeşitli kesimlerine yönelik sosyal sorumluluk ve gönüllülük çalışmaları sürdürmektedir.
Çiftçi Eğitimi

Süt kalitesini geliştirmeye yönelik, çiftçi eğitim programları uygulanmaktadır.
Yayınlar

Yaşam Pınarım, Pınar Gazetesi, Yaşa ve Dyorum dergileri uzun zamandan beri bir çok bilgiyi okuyucularıyla paylaşmaktadırlar.
Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı

Pınar, 1998 yılından bu yana Pınar Karşıyaka adıyla Türkiye Basketbol Birinci Ligi’nde mücadelesine devam eden basketbol takımını reklam bazında desteklemektedir.
Fuar Katılımları ve Sponsorluklar

Pınar Süt, 74.’sü düzenlenen İzmir Enternasyonel Fuar’ına katılarak tüketicileriyle buluşmuş, 49. Milli Pediatri ve 42. Türk Pediatri Kongreleri’ne katılmıştır.
Pınar Resim Yarışması

Pınar Resim Yarışmasına Türkiye’nin her bölgesinden ilköğretim çağındaki çocuklar katılıyor.
Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı Yaşar Üniversitesi 2007 Yaşar Holding Kullanım Koşulları