Yaşar Topluluğu

Yaşar Topluluğu

Temelleri 1927 yılında açılan “Durmuş Yaşar Müessesesi”ne dayanan Yaşar Topluluğu bugün, 21 şirketi 25 fabrika ve tesisi, 2 vakfı ve 7500 çalışanı ile ülke ekonomisine katkı sağlamayı, paydaşlarına değer yaratmayı sürdürüyor.

Gıda, içecek ve boya başta olmak üzere turizm, temizlik kağıdı, dış ticaret ve enerji gibi sektörlerde varlığını sürdüren, sektörlerinin kurucusu ve öncüsü olan şirketleriyle büyümeye devam eden Yaşar Topluluğu, köklerinden aldığı güçle tüm paydaşlarına daha iyi bir yaşam sunmak için çalışıyor.

DETAYLAR
 

Yaşar'da Kariyer

1927 yılında denizcilik malzemeleri ve boya satışı yapmak üzere Durmuş Yaşar tarafından İzmir’de kurulan “Durmuş Yaşar Müessesesi”, bugün Türkiye’nin lider şirket gruplarından olan Yaşar Topluluğu’nun temelini oluşturmaktadır.

Bu yıl 77. yılını kutlayan Yaşar Topluluğu, farklı sektörlerde faaliyet gösteren 21 şirketi, 25 fabrika ve tesisi ile 2 vakfıyla Türkiye’ye hizmet vermekte, Yaşar Topluluğu 7.500 çalışanı ve uzun yıllara dayanan sanayi topluluğu kimliği ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı sürdürmektedir.

Yaşar Topluluğu, gıda ve içecek, boya, tarımsal üretim, kağıt, turizm, dış ticaret ve enerji iş kollarında faaliyet gösteren lider markalara sahiptir. Özellikle gıda ve içecek ile boya, Topluluğun ana kollarını oluşturmaktadır. Topluluğun lider markaları Pınar ve Dyo, Türkiye’de "tüketici tarafından en çok bilinen markalar" sıralamasında ilk sıralarda yer almaktadır.

KARİYER FIRSATLARI

Kurumsal Değerlerimiz

Önce Tüketicilerimiz ve Müşterilerimiz!Operasyonel Mükemmeliyetçiliğimizİnsan KaynağımızEtik DuruşumuzÇevresel ve Sosyal Sorumluluğumuz

Vakıflarımız

Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı

YAŞAR EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI

1974 yılında Merhum Durmuş Yaşar tarafından İzmir’de kurulan Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı, sosyal dayanışma, manevi değerlere saygı, kamu hizmetlerine katkı ve fertle devlet bütünleşmesini pekiştirmek amacını taşımaktadır. Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı temel olarak eğitim ve kültür alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Vakıf; eğitim hizmetleriyle bugüne dek 5.826 öğrenciye burs vermiş, çeşitli eğitim yatırımlarında bulunmuş ve kongre, sempozyum ve bilimsel çalışmalar gerçekleştirmiştir. Kültür hizmetleriyle Türkiye’de resim sanatına, arkeolojik kazılara destek veren Vakıf, kültür yayınlarına da imza atmaktadır. 

www.yasarvakfi.org.tr Devamını Oku
Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı

SELÇUK YAŞAR SPOR VE EĞİTİM VAKFI

Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı, 1998 yılında Selçuk Yaşar tarafından kurulmuştur. Vakıf, üniversite kurmak ve işletmek, kurulmasına kaynak sağlamak, spor ve spor eğitimi alanlarında yatırımlar yapmak, tesisler kurmak ve işletmek, bu amaçlarla kurulmuş kamu ve özel hukuk kuruluşlarıyla ortak çalışmalara katılmak ve kamu kuruluşlarının faaliyetlerine sponsorluk yapmak hedefleri ile faaliyet göstermektedir.

Vakıf tarafından kurulan Yaşar Üniversitesi’nin resmi kuruluşu 2001 yılında gerçekleşmiştir. 

 

www.yasar.edu.tr Devamını Oku
 

Sosyal Medyada Yaşar Holding