HADAF Foods

2019 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’de faaliyet göstermeye başlayan HADAF Foods, Pınar markasının Orta Doğu’daki varlığını güçlendirme ve bölgedeki müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılama hedefindedir. BAE’nin ilk peynir işleme fabrikası olan HADAF Foods, KIZAD Sanayi Bölgesi’nde 20.000 m2 alana sahip tesislerinde faaliyetini sürdürmektedir.

İş süreçlerini Yaşar Topluluğu’nun sürdürülebilirlik yaklaşımı ve ilkeleri doğrultusunda tasarlayan, enerji ihtiyacının %20’sini güneş enerjisi üretimi ile karşılama kapasitesine sahip olan HADAF Foods’ta kullanılan ambalajların %100’ü geri dönüştürülebilmektedir. Tam yalıtımlı duvar ve tavanlar ile soğutma enerjisinden de tasarruf elde edilen fabrikada, BM Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda karbon ve su ayak izi azaltma çalışmaları devam etmektedir.

HADAF Foods, Orta Doğu ve Kuzey Afrika pazarlarının yanı sıra yeni pazar olanaklarını değerlendirerek, Pınar markasının daha fazla ülkede, daha fazla tüketiciye ulaşması hedefiyle faaliyetlerini sürdürmektedir.

Halihazırda krem peynir, mozzarella ve labne üretimi yapan Hadaf Foods, yoğun Ar-Ge çalışmalarıyla bölgedeki tüketicilerin beklentilerine uygun ürünler geliştirmeye ve portföyünü genişletmeye devam etmektedir. Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgelerinde 17 ülkeye ihracat gerçekleştiren HADAF Foods, Birleşik Arap Emirlikleri’nden, İsrail, Filipinler, Amerika ve Kanada gibi ülkere ilk kez peynir ihracatı yapan fabrika olma unvanına sahiptir.

 
Paylaş