Basın Bültenleri

Pınar Su’dan yeni kaynak yatırımı

Pınar Su Sanayi ve Ticaret A.Ş., Uludağ’daki yeni kaynak yatırımının ilk fazını tamamladı. Uludağ kaynağının tamamının devreye alınmasıyla toplam yatırım tutarı 70 milyon TL’ye ulaşacak.

1984 yılında Türkiye'de ilk kez ambalajlı suyu tüketiciler ile buluşturarak sektöre öncülük eden Pınar Su, sağlıklı nesiller için sağlıklı suyu dünyadaki en son teknolojilerle şişeleyerek tüketicilerine sunmaya devam ediyor. Pınar Su, Bursa’nın İnegöl ilçesinde Uludağ kaynağında yeni tesisinde damacana su üretimine başladı. Madran, Gökçeağaç ve Akçaağaç kaynaklarının ardından 4. kaynağını üretime alan Pınar Su, yeni kaynağı Uludağ için toplamda 70 milyon TL yatırım gerçekleştirecek.

Uludağ’da kurulan yeni hattın Türkiye’deki en hızlı hatlardan biri olduğunu söyleyen Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu: “Yeni tesisimiz saatte 3.000 damacana doldurma kapasitesine sahip. Tesisimizde yükleme ve paletleme sistemlerinde teknolojinin tüm olanaklarından faydalanarakverimliliğe odaklandık. Tesisimizde yatırım tamamlandığında100 kişiye istihdam sağlamayıhedefliyoruz” dedi.

Tesisi Temmuz ayı itibariyle tamamen devreye alacaklarını belirten Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu, şunları söyledi: “ Yatırımımızın ikinci fazını oluşturan Pet hatlarının kurulacağı binamızın şu anda inşaatı sürüyor. PET hatlarımız da son teknolojik gelişmelere göre dizayn edilmiş yeni nesil hızlı makinalardan oluşacak. Bu amaçla yine kendi alanında dünyadaki en hızlı hatlardan birisini seçtik ve saatte 81.000 şişe üretim yapacak olan makinanın tedariğini sağladık. Uludağ tesisi projemiz için toplam yatırım tutarı 70 milyon TL tutarındadır. 2017 yılında yeni tesisimizde, farklı kategorilerde yeni ürünlerin de üretimini yapmayı planlıyoruz. Pınar Su olarak hızla büyüyen içecek sektöründe verimlilik, hız ve hizmet kalitesine odaklanarak büyümeyihedefliyoruz.

 
Paylaş