Basın Bültenleri

Selçuk Yaşar Sanat Galerisi Usta Sanatçı Hakan Esmer’in Eserlerini Ağırlıyor

Birbirinden usta sanatçıların eserlerini sergileme fırsatı bulduğu ve bu vesileyle her ay sanatseverleri bir araya getiren Selçuk Yaşar Sanat Galerisi yılın son ayında Çağdaş Türk resminin önemli temsilcilerinden Hakan Esmer’in  eserlerini sanatseverlerle buluşturuyor.

10 yıl aradan sonra “Başka Zamanlarda Başka Mekanlar” isimli resim sergi ile  İzmirlilerle buluşan Hakan Esmer’in eserleri, doğayı, yaşamı, insanı, kenti coşkulu ve özgün bir yorumla ele almasının yalın ve güçlü bir ifadesi...

1 Aralık Perşembe günü açılışı yapılan sergiye Yaşar Topluluğu yöneticilerinin yanı sıra Dış İşleri Bakanlığı İzmir Temsilcisi ve Büyükelçi Ahmet Berki Dibek ve İzmir iş ve sanat camiasından çok sayıda sanatsever katıldı.

Renkleriyle sergi açılışına katılan sanatseverleri büyüleyen Hakan Esmer’in 38 eserinden oluşan resim sergisi 30 Aralık 2016 tarihine kadar Selçuk Yaşar Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Hakan Esmer kimdir?

1973 yılında Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinde doğdu. 1994 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Resim İş Eğitimi Bölümü'nden mezun olarak, aynı yıl Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisans programına başladı. 1996 yılından itibaren Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışan Hakan Esmer, aynı bölümde sırasıyla temel sanat eğitimi, duvar resmi teknikleri, vitray ve resim derslerini yürüttü.

Bugüne kadar 42 kişisel sergi açan sanatçının, aralarında Eczacılar Birliği Resim Yarışması, Tekel Resim Yarışması, Şefik Bursalı Resim Yarışması, Antalya Resim Festivali, Talens Resim Yarışması, Tunus Uluslararası Plastik Sanatlar Festivali onur ödülünün de bulunduğu toplam 15 ödülü bulunmaktadır.

2016 yılı yaz ayları süresince başta Budapeşte olmak üzere, Macaristan’da gözlem ve çalışmalarda bulunan Hakan Esmer, Avrupa’nın en eski ve köklü sanatçı kolonilerinden olan Szentendre Kolonisi tarafından, kuruluşunun 90’ıncı yılı vesilesiyle özel misafir sanatçı olarak davet edilmiştir.

Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden Ocak 2012 yılında ayrılan sanatçı, çalışmalarını halen Eskişehir'deki atölyesinde sürdürmektedir.

 
Paylaş