Haberler

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nden Selçuk Yaşar’a “Zamana Meydan Okuyanlar” Ödülü...

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD), kuruluşunun 30. yılı dolayısıyla 30. Yıl Buluşması ve Ödül Töreni düzenledi.

Büyüyen turizm sektörünün ülkemiz ekonomisine olan katkısının vurgulandığı, ülkemiz turizminin bugünlere gelmesinde katkıları olan sektör duayenlerinin hatırlandığı ve turizm sektörüne yön veren kişi ve kurumların ödüllendirildiği törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ile çok sayıda iş insanı katıldı. Gecede “Yol Gösterenler”, “Zamana Meydan Okuyanlar”, “Sınırları Aşanlar”, “İz Bırakanlar” ve “Altın Adımlar” kategorilerinde turizmin gelişimine katkıda bulunan kişi ve kurumlar ödüllendirildi. 

Yaşar Topluluğu’nun kurucusu ve onursal başkanı Selçuk Yaşar, Türkiye turizmine olan katkıları sebebiyle “Zamana Meydan Okuyanlar” kategorisinde ödüle layık görüldü. 1974 yılında Türkiye’nin ilk tatil köyü olarak hizmet vermeye başlayan Çeşme Altın Yunus’un kurucusu olan Selçuk Yaşar adına verilen ödülü torunları Bilge Kalpaklıoğlu ve Rana Yiğitbaşı aldı.

 
Paylaş