Basın Bültenleri

Viking Kağıt’a İZİKAD’dan “2017 yılının Kadın İş Hayatına Önem Veren Şirket Ödülü”

Yaşar Topluluğu şirketlerinden Viking Kağıt ve Selüloz A.Ş, İzmir İş Kadınları derneği(İZİKAD) tarafından 2018 yılında ilk kez düzenlenen “İzmir İş Dünyası Kadın Girişimcilik Ödülleri" kapsamında “2017 yılının Kadın İş Hayatına Önem Veren Şirketi”seçildi.

Jürisi İzmirli iş kadınlarından; Aysel Öztezel, Zeynep Gürel, Dilek Gappi, Ayça Bükülmeyen, Meltem Kolday, Candan Çorbacıoğlu, Gülfem Perçin Yorgancılar’dan oluşan “İzmir İş Dünyası Kadın Girişimcilik Ödülleri” Swiss Otel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Çalışanlarının %22’si kadınlardan oluşan, kadın çalışan sayısını her geçen yıl artıran, Ege Bölgesi’nin ilk ve tek kadın forklift operatörünü istihdam eden Viking Kağıt ve Selüloz A.Ş., jürinin değerlendirmesiyle “2017 yılının Kadın İş Hayatına Önem Veren Şirketi” seçildi.

Viking Kağıt A.Ş. adına ödülü Genel Müdür Ahmet Abdullah Akçasız aldı. Ödül sonrası bir teşekkür konuşması yapan Akçasız, ödülü almaktan dolayı mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, “2012 yılında Birleşmiş Milletler Kadını Güçlendirme İlkeleri CEO Destek Beyannamesi’ni imzalamış olan Yaşar Topluluğu’nun bir üyesi olarak kadının iş yaşamına katılımını destekliyoruz. Bugün geldiğimiz noktada kadın çalışanlarımızın katkısı ve emeği büyüktür. Bu ödülü almış olmaktan dolayı gururluyuz. Kadın çalışanlarımızla birlikte çok daha iyi işler başaracağımıza inanıyorum, onlarla çok daha güçlüyüz.” dedi.

 
Paylaş