Emine Feyhan Yaşar

Feyhan Yaşar

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Feyhan Yaşar iş hayatına 1978 yılında Yaşar Topluluğu şirketlerinden DYO’da İnsan Kaynakları Uzmanı olarak başladı. Daha sonra, Yaşar Topluluğu Personel İlişkileri Koordinatörü olarak görev yapan Feyhan Yaşar, Yaşar Topluluğu’nda turizm başta olmak üzere, finans ve yönetim alanlarında çeşitli görevlerde yer aldı. Yaşar Topluluğu’nun kurucusu Selçuk Yaşar’ın Onursal Başkan olmasından sonra 2004-2009 yılları arasında, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlendi. Feyhan Yaşar halen Yaşar Holding ve Hedef Ziraat Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görevini sürdürürken Yaşar Topluluğu şirketlerinden Pınar Et, Pınar Su, Altın Yunus Çeşme, Yaşar Bilgi, Yadex International, HDF FZCO ve HADAF Foods’un Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmekte ve diğer Topluluk şirketlerinin yönetim kurullarında görev almaktadır.

İş hayatının yanı sıra eğitim, kültür, sanat ve spor alanlarında toplumun gelişimine destek olan çok sayıda sivil toplum kuruluşunda aktif görev alan Feyhan Yaşar, Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı İdare Heyeti Başkan Yardımcısı, Selçuk Yaşar Spor ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi ve Yaşar Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyesi’dir. Yıllar içerisinde TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği,  DEİK Danimarka İş Konseyi Başkanlığı yapan Feyhan Yaşar, World Economic Forum(WEF) Üyeliği ile yıllık DAVOS toplantılarına katılım göstermiştir. Halen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İçecek Sanayi Meclis Başkanı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu(DEİK) Birleşik Arap Emirlikleri İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi, EBSO Meclis Üyesi, SEV Mütevelli Heyet Üyesi, Boğaziçi Üniversitesi Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi; TÜSİAD, SETBİR ve ESİAD üyesidir. 

Feyhan Yaşar, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen, İzmir-Seferihisar’da yer alan Teos Antik Kenti kazılarına 2011 yılından beri  bireysel destek vermektedir. Feyhan Yaşar, 2014 yılından bu yana Lüksemburg İzmir Fahri Konsolosu’dur. 

Feyhan Yaşar, İzmir Amerikan Kız Koleji’nden sonra lisans eğitimini  Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nde tamamlamış, yüksek lisansını da Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Anabilim dalında yapmıştır. İngilizce ve Fransızca bilen Feyhan Yaşar, iki çocuk annesidir.

 
Paylaş