Basın Bültenleri

Pınar Su, kuruluşunu çalışanlarıyla kutladı

Türkiye’nin ilk geri dönüşümsüz ambalajlı su markası ve modern su sektörünün yaratıcısı Pınar Su, 31. kuruluş yıldönümünü çalışanlarıyla birlikte kutladı.

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Su Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar; “Türkiye’de su sektörünün kurucusu ve öncüsüyüz. Türkiye’nin ilk su firması olarak gelecekte de Pınar Su’yu parlak günlerin beklediğine inanıyoruz. 2016 yılında büyüme hedefimize hep birlikte çalışarak ve inanarak ulaşacağız”

Türkiye’nin ilk geri dönüşümsüz su markası ve modern su sektörünün yaratıcısı Pınar Su, 31. kuruluş yıldönümünü kutlama töreninde, şirket bünyesinde 5 yılını dolduran 8, 10 yılını dolduran 9 ve 15 yılını dolduran 3 olmak üzere toplam 20 çalışana başarı ve onurlandırma sertifikaları verildi. Törene, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Su Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Gökoğlu, Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, Yaşar Holding Mali İşler ve Finans İcra Başkan Yardımcısı Hikmet Altan, Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu ile Yaşar Holding ve Pınar yöneticileri katıldı.

Pınar Su’yun modern su sanayinin kurucusu ve 31 yıldır sektörde öncü olduğunu belirten Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Su Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar; “Pınar Su’yu su sektörünün ötesinde bir gelecek bekliyor. İçecek sektörü Türkiye ve Dünya’da çok hızlı büyüyen bir sektör. Su yerine geçecek başka içeceklerde de var olmak, önümüzdeki dönem stratejilerimizde yer alacak. Sorumluluğumuzun farkında olarak kaynak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bugün Pınar Su üretim kapasitesi olarak 4 kaynağıyla 1 milyon ton’un üzerine çıktı. Hedeflerimiz büyük, bu hedefler hepimize daha fazla sorumluluk ve birlikte uyum içinde çalışma misyonu yüklüyor. Türkiye’nin ilk modern su firması olarak gelecekte Pınar Su’yu parlak günlerin beklediğine inanıyoruz” dedi.

Gıda ve enerji gibi suyun da insanların hayatındaki önemini vurgulayan Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş; “Su olmadan hayat da var olamaz. Bugün Dünya’da ve Türkiye’de temiz ve kaliteli suya ulaşım gittikçe zorlaşıyor. Dolayısıyla Pınar Su olarak stratejik bir sektörde faaliyet gösteriyoruz. Sorumluluğumuzun farkında olarak kaynak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Değer zincirindeki tüm proseslerde verimliliği esas alıyoruz. Endüstri 4.0 teknolojisi ile robot üretim teknolojisini üretim tesislerimizde inşa etmeye başladık. 31 yıllık deneyimle 2016 yılında da başarılarımızı sizlerle birlikte sürdüreceğiz” diye konuştu

Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu ise “Pınar Su olarak 31. yaşımızı kutlarken aslında su sektörünün de kuruluşunu kutluyoruz. Genç bir şirket olarak önümüzdeki potansiyelin, rekabetin ve fırsatların olduğunun farkındayız. Çok hızlı büyüme potansiyeli olan bir sektördeyiz. Son 3-4 yıldır üretim hacmimizi artırmak adına çok ciddi yatırımlar yaptık. 2016 yılında markamızın hak ettiği yerde olması için yatırım yapmaya devam edeceğiz. ” şeklinde konuştu.

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Su Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Su Yönetim Kurulu Başkanı Feyhan Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Gökoğlu, Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, Yaşar Holding Mali İşler ve Finans İcra Başkan Yardımcısı Hikmet Altan, Pınar Su Genel Müdürü Hüseyin Karamehmetoğlu ve Yaşar Topluluğu yöneticileri çalışanlarla birlikte Pınar Su’yun 31. yıl pastasını kestiler.

Pınar Su 31. kuruluş yıldönümünde başarı sertifikası alanlar toplu halde.

Bilgi İçin:

Yıldız Sedef /  (0232) 436 15 15 / 253 yildiz.sedef@pinar.com.tr

 
Paylaş