Basın Bültenleri

Pınar Süt Çalışanlarını Onurlandırdı...

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı; “Türkiye’de süt sektörünün kurucusu ve öncüsüyüz. Bugün Turquality ile sektörde Türkiye’yi temsil eden tek süt markasıyız.30 yılı aşkın süredir Körfez Ülkelerinde Pınar Labne ile kategoride lider bir markayız. Gelecekte Pınar’ı dünya markası yapma hedemiz var”

Türkiye’nin lider süt ve süt ürünleri markası Pınar Süt’ün 42. kuruluş yıldönümü kutlama töreninde, şirket bünyesinde 5 yılını dolduran 16, 10 yılını dolduran 7, 15 yılını dolduran 9, 20 yılını dolduran 22, 25 yılını dolduran 5 olmak üzere toplam 59 çalışana başarı ve onurlandırma sertifikaları verildi. Törene, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feyhan Yaşar, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı, Yaşar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Yılmaz Gökoğlu, Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş, Yaşar Holding İcra Başkan Yardımcıları Hikmet Altan ve Levent Dağhan, Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu, Pınar Süt Arge ve Yatırımlar Koordinatörü Erhan Savcıgil ile Yaşar Holding ve Pınar Yöneticileri katıldı.

Pınar Süt’ün modern süt sanayinin kurucusu ve 42 yıldır sektörün lideri olduğunu belirten Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı; “Pınar Süt olarak çalışanlarımızla, üreticilerimizle, bayilerimizle, tüketicilerimizle, tedarikçilerimizle büyük bir aileyiz ve birçok yeniliği ve ilki hep beraber gerçekleştiriyoruz. Bugün, Turquality ile sektörde Türkiye’yi temsil eden tek süt markasıyız.30 yılı aşkın süredir Körfez ülkelerinde Pınar Labne ile bu kategoride liderliğimizi sürdürüyoruz. Bu pazarda Avrupa firmalarıyla yıllardır rekabet ediyoruz ve bu başarı bayrağını dalgalandırmaya devam edeceğiz. Pınar’ın dünyada, Avrupa’da, Amerika’da ve bir çok ülkede ihracatı bulunuyor. Bununla da gurur duyuyoruz. Gelecekte Pınar’ı dünya markası yapma hedemiz var” dedi.

Başarıya ulaşmada yenilikleri ve değişimi takip etmenin önemini vurgulayan Yaşar Holding İcra Başkanı Dr. Mehmet Aktaş; “Yenilikçilik genlerimizde var. Dijital ve ekonomik tüm imkanlardan yararlanarak da yenilikçi yaklaşımımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Motivasyonu yüksek insan kaynağımız ile geleceğe umutla bakıyoruz. Geleneksel hale gelen kuruluş ve onurlandırma törenlerimizde bizlere gönülden bağlı çalışanlarımızı ödüllendiriyoruz. Bu güzel vesile ile aidiyet ve emekleri için bizlere değer katan çalışanlarımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Pınar Süt Genel Müdürü Gürkan Hekimoğlu ise “Pınar Süt olarak yıllık 50 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiriyoruz. Bu rakam Türkiye’nin süt ihracatının %16’sı. Hedefimiz ihracatımızı kısa sürede artırmak” şeklinde konuştu.

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Feyhan Yaşar, Pınar Süt’te 25. Çalışma yılını dolduran çalışanları ödüllendirdi.

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Pınar Süt Yönetim Kurulu Başkanı İdil Yiğitbaşı Pınar Süt’te 20. çalışma yılını başarıyla tamamlayanlara başarı sertifikası verdi.

Pınar Süt’ün 42. kuruluş yıldönümünde başarı sertifikası alanlar toplu halde.

 

Bilgi İçin:

Yıldız Sedef /  (0232) 436 15 15 / 253 yildiz.sedef@pinar.com.tr

 
Paylaş